reklama
 

Na cestách: V Tatrách najdete i architektonický skvost

Tatry moc dobře neznám, takže tenhle článek je jen o jednom jediném místě, které vás ale bude bavit klidně týden v kuse.

Foto: Kempinski High Tatras

Kohokoli se zeptám na Tatry, řekne mi něco jako: "Jasně, tam to znám, tam mám babičku! Jasně, tam jsme jezdili jako malí! V létě i v zimě." Já tam byla celkem dvakrát. Naposledy ale v nejlepším a nejzajímavějším hotelu široko daleko.

Prvním důvodem, proč se mi hotel Kempinski High Tatras tak líbil, je, že stojí na samém břehu Štrbského plesa. Blíž k tomuhle krásnému fotogenickému jezeru už se ubytovat nejde. A ranní běh kolem něj je prostě nejvíc.

Instagram zdenkatomis : #goodmorning 🙋🏻 #view #nature #mountains #lake #clouds #autumn #colours #travelling #hightatras #slovakia #strbskepleso #tatry #catchthemoment

Za druhé, je to skvělý výchozí bod pro výlety do okolí. Něco málo přes kilometr odtud je lyžařské středisko Štrbské pleso, daleko není ani lanovka na Lomnický štít, v létě odtud můžete na výlet třeba do skanzenu Pribylina nebo na Spišský hrad.

Třetím důvodem je, že nejde o jen tak ledajaké luxusní hnízdo, ale o místo s historií (jde mimochodem o národní kulturní památku), krásnou architekturou a vkusně zrekonstruovaným interiérem. Jeho přeměna byla dokončena roku 2012 pod vedením slovenského architekta Petra Černa, a letos v říjnu si vysloužila prestižní ocenění, Bronzovou American Architecture Prize 2016.

Samotný hotel byl postaven už v 19. století, i když jeho tři části vznikaly postupně. Původní secesní objekt byl převážně dílem slavného architekta Guida Hoepfnera, jenže během socialismu byl přeměněn k nepoznání, bohužel v tom nejhorším slova smyslu, proto byla později potřeba velmi zásadní rekonstrukce, která vycházela z původních návrhů. Historické i současné fotky si prohlédněte v galerii.

Pokud se budete chystat do Tater, určitě se tu zastavte. Pro ubytování jsou k dispozici nejrůznější pokojíčky od menších, až po obrovské novomanželské apartmá s vlastní vířivkou na terase věžičky. Ale do Kempinski High Tatras můžete přijít i bez ubytování. Na kafe a skvělý dezert, na ještě lepší večeři od šéfkuchaře Tomáše Tejbuse v místní Grand Restaurant, anebo si rezervujte celodenní pobyt v místním spa. 

Z bazénu, vířivky i obrovských pohodlných křesel budete pozorovat samotné pleso i zasněžené vrcholky Tater. Neexistuje větší luxus a romantika, vážně.

Instagram zdenkatomis : Dneska takhle. #saturday #chill #spa #wellness #weekend #trip #travelling #hightatras #kempinski #zionspa #interior #catchthemoment

Mohlo by vás zajímat

reklama

Komerční tip

reklama