reklama

Upravené obočí je pro krásný obličej zásadní

Víc a víc se o něm mluví a míň a míň se vytrhává. Už žádné "marlenedietrichovské" čárečky nad očima. V kurzu je přirozené, hutné, do oči bijící obočí. Proč? Jasně a přitom nenápadně zvýrazní rysy vaší tváře. Jak na to?

Foto: Thinkstock

Začněme netradičně: zapamatujte si nejprve, co je dobré nikdy s obočím nedělat:

1) Nenechat ho tetovat ani holit.

2) Nevytrhávat si ho v jeho horní linii (v těchto místech už nedoroste).

3) Nepoužívat na jeho dokreslení neadekvátní odstín hnědé nebo černé.   

Můžete používat výrazný make-up nebo naopak nude líčení, ale vždycky se vám bude hodit precizně upravené a zvýrazněné obočí. Věřte, že dokáže zázraky. U úpravy obočí je dobré neměnit násilně jeho tvar a nedokreslovat ho urputně tam, kde nemá co dělat. Je dobré si stanovit, kde by mělo obočí začínat a končit.

Začátek by měl zhruba odpovídat vnitřnímu koutku oka, konec pak tomu vnějšímu. Kdysi se tradovalo, že ideální tvar obočí je do obloučku, ale to už dávno neplatí. Ani v tomto případě totiž neexistuje univerzální recept. Co žena, to originál, co obočí, to jiný tvar. Radikálně svůj tvar neměňte, jen vytrhejte chloupky tak, aby nepůsobilo obočí rozcuchaně, neupraveně a příliš hustě. Chloupky se protrhávají nejčastěji ve spodní linii směrem od středu k vnějšímu koutku oka, tak aby jednotlivé chloupky nepůsobily na první pohled zatoulaně.

S pinzetou to nepřehánět

Ideální je začít s úpravou obočí v době, kdy už ten den nemáte žádné povinnosti mezi lidmi. Budete potřebovat zkosenou pinzetu, zvětšovací zrcadlo a ideálně denní světlo. Pak už jen myslete na pořekadlo "dvakrát měř, jednou řež" a chloupek po chloupku vytrhejte (po směru růstu). Pokud máte kůži po trhání delší dobu podrážděnou a červenou, namažte ji kalciovou mastí nebo ledujte. Tento "zákrok" dělejte maximálně dvakrát do měsíce. A pozor, obočí by mělo mít stále svůj původní tvar.

The Brow Bar v Praze

The Brow Bar v Praze

V Praze vznikl letos na jaře první The Brow Bar v České republice. Nikde nenajdete přesnější a lepší péči o vaše obočí.  O ošetření používá vyškolený personál italskou značku KIKO Milano, které můžete rovněž zakoupit k domácímu použití. Barvení tady provádí třemi druhy barev: Henna Spa, Refecto Cil a Thuya.

Více informací na www.thebrowbar.cz.

Pár vychytávek

Jestli nevíte, kde by mělo vaše obočí začít a kde skončit, je to na to jednoduchý trik: vezměte si do ruky tužku, dejte si ji do vertikální polohy podél nosu, respektive k jeho kořenu. Tam, kde tužka směřuje k oblasti obočí, by mělo začínat. Nejvyšší bod obočí by měl jít tak, jako když si vezmete tužku, která vám půjde od kořene nosu, přes panenku. V nejvyšším bodě by se mělo obočí "lámat" a odtud už směřovat jen dolů. Místo, kde by vaše obočí mělo končit, najdete tak, že si přiložíte tužku k nosu a ke konci oka. Pod tímto bodem můžete vytrhat všechny chloupky. 

Stíny, tužka, kosmetička

Obočí můžete doupravit buď barevným gelem, tužkou na obočí, nebo stíny, nebo mixem stínů a tužky. Pro bojácné adeptky postačí k úpravě bezbarvý gel, který i tak obočí zvýrazní a učeše. Na dobarvování nepoužívejte žádné třpytivé a lesklé produkty, ale naopak ty matné. Pokud se s domalováváním obočí a jeho úpravou nechcete zabývat každý den, vyzkoušejte služeb profesionální kosmetičky. Takové nabarvené obočí vám vydrží i čtrnáct dní až měsíc. Záleží na intenzitě barvy i době působení.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama