reklama

Krása a péče: Za co utrácet a co jsou vyhozené peníze?

Přinášíme přehled o tom, do čeho je v péči a kosmetice dobré investovat, a za co naopak někdy utrácíme úplně zbytečně.

Foto: Žena

Neustále se setkáváme s dotazy, zda drahé krémy či řasenky skutečně fungují, a jestli je mezi drahou a levnou péčí nějaký rozdíl. Rozhodli jsme se proto připravit pro vás přehled o tom, do čeho je v péči a kosmetice dobré investovat, a za co naopak někdy utrácíme úplně zbytečně.

Díky tomu můžete nejen zkrásnět, protože svoji pozornost a peníze zaměříte tam, kde se to vyplatí, ale také ušetřit. A pokud se stále ještě ptáte, proč že byste vůbec měli svůj vzhled řešit, pak byste měli vědět, že nedávný britský průzkum potvrdil, že krásnější lidé vydělávají víc peněz než ti, kdo na svoji vizáž kašlou.

1) Vlasy

Pokud nemáte vlasy či pokožku hlavy vyloženě poničené, nebo citlivé, věřte, že je úplně jedno, jaký šampon používáte. Měly by jen být určené pro váš typ vlasů a dále už můžete vybírat podle vůně, obalu, nebo třeba podle toho, jak dobře po použití jdou vlasy rozčesávat. Doporučujeme nicméně příliš neexperimentovat a držet se osvědčených kosmetických značek, přestože to zdaleka nemusí být ty nejdražší.

Naopak byste měli investovat do služeb kadeřníka. A to nejen peníze, ale i svůj čas. Nespokojte se s prvním salonem, který uvidíte na sídlišti jen proto, že to pak máte blízko domů. Vybírejte si opravdu dobrá kadeřnictví, ptejte se na reference. Kadeřnice by vám totiž měla vymyslet či poradit účes na míru, nikoli vytvořit vám na hlavě to, co zrovna letí, nebo co umí nejlépe.

Ke kadeřnici pak choďte nejen pro dobrý a kvalitní střih, ale i pro barvu. Vlasy zkrátka dělají člověka, a tak by jejich "fazóna" měla být prostě perfektní a viditelně opečovávaná. Naopak drahé ozdravné kúry si u kadeřnice klidně můžete odpustit. To si raději pořiďte kondicionér, a také nezapomínejte na výživný olej, obzvlášť pokud trpíte na roztřepené konečky, nebo si vlasy fénujete či žehlíte.

2) Líčení

Pořiďte si opravdu dobrý make-up. Bohužel pro vaši peněženku je pravda, že dražší přípravky jsou propracovanější a jejich pigmenty lépe splynou s vaší pletí a sjednotí ji. Vypadá přirozeněji, déle vydrží, nedrolí se. Také méně často způsobuje nějaké podráždění pleti či alergickou reakci. Profesionální vizážisté vám doporučí značky jako Mac, Bobbi Brown, La Mer či Giorgio Armani.

Naopak co se týče korektoru, záleží spíš na tom, jestli vám vyhovuje tuhý, tekutý, v kelímku, tyčince, v tubě či v tužce. Na značce pak záleží snad jen tehdy, pokud máte citlivou pleť, která vyžaduje přípravky z lékárny. Korektor a rozjasňovač snad ani nejde doporučit, protože každému zkrátka vyhovuje něco trochu jiného, navíc někdo potřebuje zakrýt červené žilky, jiný pupínky nebo třeba tmavé kruhy pod očima.

Čtěte také: Lepší pleť i postava: 8 rad, jak zkrásnět během spánku

Používáte-li oční stíny, pak si rozhodně připlaťte za ty opravdu kvalitní, které vydrží na oku celý den a po hodině z nich nevznikne jen barevný proužek v ohybu víčka. V ideálním případě byste si měla pořídit i podkladovou bázi speciální pod oční stíny (vyrábí například značka Sensai), která stíny zafixuje. Jestli se vám do těchto věcí investovat nechce, raději se se stíny rozlučte úplně a místo nich začněte nosit třeba jen tenké, černé či hnědé, linky. Na tužce totiž zase tolik nezáleží.

Stejně tak za tvářenku nemusíte utrácet majlant, a také na balzámu či lesku na rty můžete ušetřit, ovšem jen do té míry, aby vám produkty rty nepodráždily, nebo třeba nepálily. Také řasenky dost často bývají předražené a často slibují zázraky, které se potom nekonají. Naopak ty levnější často dokáží překvapit. Z dražších doporučujeme ty od Yves Saint Laurent, z levnějších zkuste Max Factor.

3) Péče

Je jistě dobré mít kvalitní odličovací vodu, která na vaší pleti nezanechá ani smítko. Velkou pozornost věnujte výběru krému. Nemusí být nutně nejdražší, ale musí vám ve všech směrech vyhovovat. Nesmí pleť jakkoli poškozovat a zhoršovat, spíš naopak. I když, zázraky v žádném případě nečekejte. Máte-li dobrý krém, nepotřebujete sérum. A některé krémy se dají používat ráno i večer, čímž ušetříte za noční krém. 

Co se týče péče o tělo, abyste se zbavili suché pokožky, jistě vám postačí i zcela obyčejné tělové mléko. Možná budete překvapeni, ale ani v boji proti celulitidě nepotřebujete ty nejdražší přípravky. Je sice pravda, že obsahují účinné látky, ale mnohem důležitější je na inkriminovaných místech provádět pravidelnou masáž za pomoci jakéhokoli krému či oleje.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jezte syrové jídlo: Zkrásníte a omládnete. Máme důkaz

Naučte se foukat vlasy jako kadeřnice: 8 rad, jak na to

Překyselení těla: Odstraní je voda a správný dech

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama