reklama

8 tipů, jak můžete omladit pokožku během noci

Říkají to herečky i modelky a zní to jako klišé, ale není to klišé. Co je základním elixírem krásy? Spánek. Pokud se vám nedostává, můžete dělat cokoliv jiného, ale pořád to nebude ono.

Foto: iStock

Po probdělé noci má pleť našedlý nádech, kruhy pod očima jsou výrazné a stresový hormon kortizol, který při nedostatku spánku vzniká, navíc vede k rozpadu kolagenu.

Nedostatek kolagenu pak způsobuje to, že pleť ztrácí pružnost a rychleji stárne. Naštěstí to ale funguje i opačně. Máte-li dostatek spánku, pokožka rychleji regeneruje. Dokonce osmkrát rychleji když spíte, než když jste bdělí. Proces regenerace navíc můžete ještě podpořit zvolením správné péče a vhodných výrobků. Co dělat pro to, abyste během noci v podstatě mládla?

1) Bez kávy a mobilu

Kola, šálek kávy, sklenka alkoholu nebo cigareta před spaním - všechny tyto látky vám nedají spát. O mobilu u ucha ani nemluvě. Aby se vám dobře usínalo, doporučují odborníci dát si před spaním šálek čaje - levandulového, meduňkového nebo s kousky citrusů.

2) Výživa zevnitř

Na trhu už existuje spousta značek, které produkují nutrikosmetické přípravky s kolagenem. Dejte se v podvečer denní doporučenou dávku. Kolagen je základní bílkovinovou složkou pojivové tkáně a představuje téměř třicet procent bílkovin živočišné hmoty. Je klíčovým proteinem v lidském těle, zajišťuje soudržnost, pružnost a regeneraci kůže, chrupavek a kostí. 

3) Nezapomeňte se odlíčit

Pečlivé a precizní odlíčení kvalitními přípravky je základ. A pleti byste ho měla dopřát i v okamžiku, kdy se domů vrátíte uprostřed noci a po náročném večírku. Vyčištěná pokožka snáz regeneruje a navíc je perfektně připravená na nanesení nočního krému.

4) Pleťová výživa

Po pečlivém odlíčení a vyčištění pleti použijte sérum a pleťový krém. Nezanedbávejte ani oční okolí a krk. Stárnutí kůže je v těchto místech vidět nejvíc, proto je třeba dbát na prevenci.

5) Ztište sebe i okolí

Věděli jste, že naše uši vnímají, i když spíme? Noční hluk je pro tělo stresující. Pokud se ráno budíte rozlámaní, důvodem může být třeba i šumění zapomenutého zapnutého notebooku. Vy ho neregistrujete, vaše tělo ano. Proto by ložnice měla být nejtišším a nejtemnějším místem v domě.

6) Zhasněte světla

I množství světla má vliv na to, jak se po ránu cítíme. Denní a noční rytmus těla reguluje hormon melatonin, který v těle vzniká, když je okolo vás tma. A taková pouliční lampa svítící přímo na váš polštář nebo zářící reklamní poutač mají na kvalitu spánku vliv větší, než si myslíte.

7) Měňte povlaky na polštář

I přesto, že večerní péči o pleť věnujete dostatek času, neznamená to, že na povlaku polštáře nic neulpívá. Naopak. Pod mikroskopem byste už po první noci objevili odumřelé kožní buňky a kožní maz. Proto je vhodné povlak na polštář pravidelně měnit - ideálně 1x týdně. Postel bude čistá a voňavá a vám se bude lépe spát.

8) Pozor na správnou vlhkost

Vytápění snižuje vlhkost vzduchu v místnosti a logicky vede k tomu, že je pleť suchá a napjatá. Chcete-li tomu předejít, umístěte na topení nádobku s vodou. Ta se bude odpařovat a zvýší vlhkost.

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama